کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

آسفالت و نکات مهم برای اجرا

آسفالت و نکات مهم برای اجرا

آسفالت مخلوطی از قیر و مواد دیگر مثل سنگ ریزه، شن، ماسه و… است که خاصیت نفوذ ناپذیری و چسبندگی بالایی دارد. آسفالت انواع مختلفی دارد و برای کاربرد های متنوعی از آن استفاده می شود.

اجرای آسفالت و نکات مهم اجرا

اجرای آسفالت و انتخاب نوع آسفالت برای انجام کار آسفالتکاری در سطوح مختلف نیاز به آگاهی و مهارت و تجربه بالایی دارد . ما در این مقاله سعی می کنیم تا شما را با تمام آنچه که باید در مورد آسفالت بدانید آشنا کنیم .

مراحل اجرای آسفالت در معابر و سطح خیابان

آسفالت ، اجرای آسفالت در چند مرحله صورت می پذیرد . برای اجرای صحیح و اصولی آسفالت در معابر و سطح خیابان ها باید این نکات را مد نظر داشته باشید .

مراحل اجرای آسفالت در معابر و سطح خیابان

1 : انجام زیر سازی و آماده کردن سطح برای اجرای آسفالت

در اولین مرحله و برای شروع کار آسفالتکاری باید تمامی پستی و بلندی ها باید مرمت شوند. ولی اگر قرار است که آسفالت بر روی بتن یا آسفالت های قدیمی اجرا شود، باید بخش های موج دار و فیتیله دار به درستی مرمت شوند.

انجام زیر سازی و آماده کردن سطح برای اجرای آسفالت

معابر مورد نظر را از هر نوع پستی بلندی، گرد و غبار، گل و لای و مواد خارجی پاکسازی کرد. جالب است بدانید که این کار با استفاده از هوای فشرده و یا جارو های مکانیکی انجام می شود. ما در مجموعه ی آرک گستر این اقدامات را قبل از اجرای اسفالت انجام می دهیم.

2 : بستر سازی اولیه با استفاده از قیر برای اجرای آسفالتکاری

بعد از مرحله مسطح کردن سطح زمین و انجام عملیات کوبیدن و سفت و سخت کردن سطح ،برای این که اجرای آسفالت به درستی صورت بگیرد می بایست یک لایه نفوذی بر بستر خال یا کف معبر در نظر گرفته شود. از این رو برای این بخش معمولا از یک لایه قیر محلول با ویسکوزیته کم در سطح بستر معابر شنی استفاده می شود که آن را در اصطلاح اندود نفوذی یا پریمکت می خوانند. در واقع از این لایه برای آماده سازی لایه نهایی به منظور پخش و تراکم دهی بهتر آسفالت در معابر مورد نظر استفاده خواهد شد.

قیر پخش شده در این بستر می تواند به تمام لایه های سطح مورد نظر نفوذ کرده و خلل و فرج آن را بپوشاند. این کار علاوه بر این که سطح خیابان را یکپارچه سازی می کند بلکه موجب تسهیل چسبندگی قشر آسفالت به مصالح زیرین است.

3 : پخش یکنواخت آسفالت و غلطک زنی

بعد از اینکه سطح معبر با لایه ایی از قیر به منظور ایجاد چسبندگی بیشتر پوشانیده شد،  می بایست مصالح آسفالتی به درستی پخش و آماده کوبیدن شود. معمولا برنامه زمان بندی اجرای عملیات باید به نحوی صورت بگیرد که پخش آسفالت در فصول مختلف سال انجام شود.

پخش یکنواخت آسفالت و غلطک زنی

 

انواع مختلف آسفالت در شرکت ایزوگام الوندراه

آسفالت ، سه دسته کلی برای انواع آسفالت بکار گرفته شده توسط شرکت ایزوگام الوندراه میتوان تصور نمود . آسفالت گرم، سرد و و آسفالت حفاظتی . زیر سازی و اجرای آسفالت می بایست توسط اکیپ های مختلف دستی و ماشین آلات اتوماتیک اجرا شود. نوع لایه پوششی بر سطح معابر را می توان به سادگی با توجه به حجم ترافیکی که در آن معبر طی 24 ساعت شبانه روز انجام می گیرد و نوع خاک آن انتخاب کرد. اما گاها انتخاب روکش آسفالت تا حدی ممکن است پیچیده باشد که می بایست آن را با توجه به تحقیقات و پژوهش های سنگین صورت گرفته انتخاب نمود.

آسفالت گرم و کاربرد آن

آسفالت گرم به نوعی از انواع مختلف آسفالت اطلاق می گردد که به صورت گرم و پخته با قیر مخلوط می شود و برای پخش و متراکم سازی آن نیز باید به شکل گرم مورد استفاده قرار گیرد. این نوع از آسفالت ها یکی از پرکاربردترین و آشناترین انواع اندود مصرفی برای آسفالت سازی معابر و راه ها است. اصولا 90 درصد این عایق را مصالح سنگی تشکیل می دهد، از این رو می توان گفت که مصالح سنگی موجود در این لایه می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت آسفالت گرم مورد نظر داشته باشد.

شرکت ایزوگام الوند راه یک مجموعه خدماتی با سال ها تجربه کاری درزمینه فروش و نصب عایق های رطوبتی ، اجرای ایزوگام ، اجرای آسفالت ، اجرای قیرگونی ، جدول بندی در تمامی مناطق و نواحی تهران است که با در اختیار داشتن کادر مجرب و حرفه ایی تا کنون پروژه های کاری فراوانی را با موفقیت انجام داده است .

برای ارتباط با مشاورین این شرکت از شماره های موجود در سایت استفاده نمایید . همچنین می توانید با یک جستجوی ساده در گوگل به وب سایت ما دسترسی داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!