کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

قیمت آسفالت با زیر سازی در تهران

قیمت آسفالت با زیر سازی در تهران

قیمت آسفالت ، احتمالا می دانید که از رایج ترین متریال هایی که در راه ها، جاده ها و اتوبان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد، آسفالت است که البته برای محوطه سازی بسیار کاربردی است. مهم ترین معیاری که برای تعیین قیمت آسفالت به کار می رود متراژ است. به طور کلی می توان به این امر نیز اشاره کرد که قیمت آسفالت نسبت به دیگر مصالح همانند سنگ ها و یا کاشی دارای قیمت بسیار به صرفه ای است به ویژه اگر که قصد داشته باشید از آسفالت برای محوطه های مختلف و بزرگی استفاده کنید.

قیمت نهایی آسفالت

عمدتا اجرا و نصب آسفالت توسط شرکت های پیمانکاری راه سازی قابل انجام است و همان طور که به آن اشاره کردیم متراژ مورد نظر بر روی قیمت آسفالت تاثیر می‌گذارد. البته علاوه بر متراژ در ادامه عوامل دیگری همانند زیرسازی که می تواند بر قیمت کلی آسفالت اثر بگذارد را برای شما بررسی می کنیم.

برای حساب کردن قیمت نهایی آسفالت واحدهای مختلفی را در نظر می گیرند. به عنوان مثال در برخی کارها قیمت تراشه آسفالت و در بعضی دیگر قیمت هر تن در نظر گرفته می شود.

متراژ فضا و تاثیر آن بر آسفالت

قیمت آسفالت با زیر سازی ،  همان طور که به آن اشاره کردیم از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت آسفالت و البته اجرا و نصب آن، مساحت و متراژ فضای مورد نظر است. در واقع در زمان برآورد قیمت نصب آسفالت لازم است به این امر نیز توجه کنید که این امر به عامل مهمی همانند سطح کار بستگی دارد. در واقع فضاهایی که مسطح و یک دست هستند نسبت به فضاهایی که دارای شیب و یا پستی بلندی های بسیار زیادی هستند وقت و زمان کمتری برای اجرا کردن آسفالت بر روی آن ها می گیرند و در نتیجه قیمت آسفالت برای نصب بر روی آن ها نیز کمتر خواهد بود. در حالی که کارها حجم زیادی داشته باشند و یا مساحت زیادی داشته باشند برآورد قیمت محوطه سازی آسفالت بر حسب هرتن آسفالت محاسبه خواهد شد.

زیرسازی آسفالت

از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت نصب و اجرا کردن آسفالت می توان به زیرسازی و مراحل متعدد آن اشاره کرد. البته معمولا هزینه اجرا کردن آسفالت برای زیرسازی مکان هایی است که اولین بار است آسفالت می شوند. در واقع اقدامات زیرسازی پیش از اجرای خود آسفالت انجام می شود و بر قیمت آسفالت نیز نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری خواهد داشت. به طور طبیعی به هر میزان که یک مکان دارای ناهمواری بیشتری باشد تیم آسفالت کاری نیز برای ایجاد زیر سازی لازم نیازمند صرف کردن زمان بیشتری خواهند بود و بر همین اساس نیز قیمت آسفالت و اجرای آن اقزایش می یابد.

زیرسازی آسفالت

تعمیر و ترمیم آسفالت

در اصل آسفالت از موادی ساخته می شود که دارای‌ پایه نفتی هستند و در نتیجه در برابر شرایط جوی مختلف رفتار و واکنش مختلفی را از خود نشان می دهد و ممکن است همانند هر محصول دیگری پس از گذشت مدت زمانی به ترمیم نیاز داشته باشد. در این هنگام قیمت آسفالت برای اجرا و نصب با توجه به میزان آسیب های دیده شده و همچنین تعمیرات مورد نیاز دارای تفاوت هایی خواهد بود.

می توان گفت که اجرای زیرسازی لازم و مطلوب در مناطق مختلف به ویژه مکان های سردسیر بر روی قیمت آسفالت و اجرای آن تاثیر خواهد گذاشت. اما به همان مقدار هم نیازمندی انجام تعمیرات مختلف کاهش می یابد. یکی از بهترین و رایج ترین روشی ‌که می توانید از آن برای نگهداری آسفالت به کار بگیرید این است که اقدام به روکشی و ترمیم تمامی عوارض باقی مانده از حفاری ها و یا هرگونه اصلاحاتی که توسط نصب کردن تاسیسات شهری انجام می شود، کنید. البته در این هنگام تعرفه معینی نیز برای هزینه اجرای آسفالت در نظر گرفته می شود.

در نهایت لازم است که علاوه بر عواملی که در این قسمت برای شما معرفی کردیم این را نیز بدانید که حجم آسفالتی که مورد نیاز خواهد بود نیز بر قیمت و در نتیجه استعلام قیمت آسفالت موثر خواهد بود. بنابراین در هنگام خرید آسفالت باید تمامی موارد گفته شده در قسمت های قبلی را نیز به خوبی مورد توجه قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!