کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

قیمت آسفالت سرد کیسه ایی

قیمت آسفالت سرد کیسه ایی

قیمت آسفالت سرد کیسه ایی / حتما تا کنون اسم آسفالت سرد را شنیده باشید و شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آسفالت سرد چه تفاوتی با دیگر انواع آسفالت دارد و یا اینکه قیمت آن چگونه تعیین می شود؟ در واقع آسفالت سرد همانند دیگر انواع آسفالت از مصالح سنگی، قیر و یا امولسیون قیر ساخته می شود. اما مواد اولیه به کار رفته در این نوع آسفالت در دمای محیط با یکدیگر مخلوط می شوند و به عبارتی بهتر با ترکیب کردن سنگدانه ها و قیرها محلول این آسفالت تهیه می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور دقیق تر با قیمت آسفالت سرد کیسه ایی آشنا شوید.

مزایای آسفالت سرد کیسه ایی

قیمت آسفالت سرد کیسه ایی / پیش از اینکه اقدام به استعلام قیمت آسفالت کنید جالب است بدانید که علاوه بر اینکه قیمت آسفالت سرد کیسه ای بسیار مناسب است دارای مزایای فراوانی نیز است که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

۱. آسفالت سرد کیسه ای را می توانید برای مسافت های بسیار زیاد حمل کنید و سپس به کار ببرید.

۲. می توان گفت که این نوع آسفالت تقریبا در تمامی عملیات روسازی به کار می رود.

۳. از دیگر مزایای آسفالت سرد کیسه ای این است که شما می توانید به راحتی آن را در انبار و یا کارگاه نگه داری کنید و سپس در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

کاربرد آسفالت سرد کیسه ای

در واقع قیمت آسفالت سرد کیسه ایی به این دلیل مقرون به صرفه است که دارای کاربردهای متنوعی است. از جمله کاربردهای این نوع آسفالت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱. ساخت و ساز راه ها : در صورتی که همه ی طرح ها، ضوابط و همچنین معیارهای ترافیکی لازم رعایت شده باشد، می توان به جرات بیان کرد که از آسفالت سرد کیسه ای می توان برای تمامی لایه های روسازی استفاده کرد. به عبارتی استفاده از این نوع آسفالت در لایه رویی زمانی صورت می گیرد که ترافیک سبک و یا متوسط باشد در حالی که اجرای آن در ترافیک های سنگین به عنوان لایه اساسی انجام می شود.

۲. در تعمیر و نگهداری از روسازی : یکی از اصلی ترین روش ها برای نگه داشتن جاده ها این است که خرابی های روسازی را لکه گیری می نمایند که جالب است بدانید عملیات لکه گیری توسط مخلوط های سرد آسفالت انجام می شود. در واقع می توان به این امر اشاره کرد که از آسفالت سرد کیسه ای برای لکه گیری، پر کردن پاله های راه و یا حتی پر کردن ترک ها استفاده می شود.

۳‌. کف اماکن ورزشی : جالب است بدانید که از آسفالت سرد کیسه ای نه تنها در جاده ها بلکه حتی در امکان ورزشی مختلف همانند محوطه دو میدانی و رشته های دیگری از این قبیل نیز استفاده می شود.

عوامل تعیین کننده قیمت آسفالت سرد کیسه ایی

همان طور که می دانید نرخ ارز به طور مداوم در حال تغییر است و این امر موجب شده است که قیمت مواد اولیه و در نتیجه آسفالت سرد کیسه ای دچار تغییر مداوم شوند. بنابراین لازم است به هنگام گرفتن استعلام قیمت آسفالت توجه کنید که این قیمت ها به روز باشند. به طور کلی می توان گفت که قیمت آسفالت سرد کیسه ای برای جاده ها و یا خیابان ها متفاوت خواهد بود و برای اینکه بتوانید یک تخمین کلی از قیمت این نوع آسفالت داشته باشید، می توانید به عوامل موثر بر قیمت آسفالت که در زیر بیان کرده ایم دقت کنید :

  • عمق
  • ضخامت و نوع شن
  • ضخامت لایه آسفالت
  • تخصص شرکت
  • کیفیت کار
  • مواد و نیروی کار مورد نیاز

علاوه بر این موارد نام برده شده از دیگر عواملی که می تواند بر قیمت آسفالت تاثیر بگذارد، نوع آسفالت است. در واقع از آن جایی که آسفالت دارای انواع مختلفی است بنابراین نوع سرد آن نسبت به دیگر انواع طبیعتا دارای تفاوت خواهد بود. همچنین دقت کنید که نوع آسفالت انتخابی شما با نیازها و البته مشخصات زمین مورد نظر تطابق داشته باشد تا بتوان به خوبی آن را به اجرا درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!