کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

قیمت آسفالت سرد

قیمت آسفالت سرد ، از پرکاربردترین مصالحی که در زمینه راه سازی و جاده سازی به کار می رود می توان به آسفالت اشاره کرد. با وجود اینکه قطعا همه با آسفالت آشنایی دارند که ترکیبی از سنگدانه ها و قیر هستند اما لازم است بدانید که دارای انواع مختلفی است که از جمله آن ها می توان به آسفالت سرد اشاره کرد.

قیمت آسفالت سرد کیسه ایی در تهران

حتما می دانید که امروزه تقریبا کف تمامی خیابان ها، کوچه ها، جاده ها و راه های مختلف زمینی از آسفالت ساخته شده است. ماده ای که در صورت به درستی نصب و به اجرا درآمدن دوام و مقاومت بالایی خواهد داشت و برای حمل و نقل انواع وسایل نقلیه بسیار مناسب خواهد بود.

البته شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که قیمت آسفالت سرد به چه میزان خواهد و یا چگونه محاسبه می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا این درباره این امر اطلاعات مهمی در اختیار شما قرار دهیم.

آسفالت سرد چیست؟

پیش از اینکه در مورد قیمت آسفالت سرد توضیحاتی خدمت شما ارائه بدهیم لازم است در ابتدا به طور دقیقی با این نوع آسفالت آشنا شوید. در واقع آسفالت سرد دارای ترکیبی از سنگدانه ها است که با یک ماده نفتی یعنی همان قیر مخلوط می شود. برای مخلوط کردن همگی مواد لازم آسفالت سرد، از دمای محیط کمک می گیرند‌ و به همین دلیل نیز به آسفالت تولید شده به کمک این دما، آسفالت سرد می‌گویند.

جالب است بدانید که حتی پس از آماده شدن آسفالت سرد نیز در همان دما بر روی سطح مورد نظر همانند خیابان ها پخش می شود و آن را با کمک شمشه یک دست می کنند و پس از آن با کمک یک دستگاه به نام غلطک فشرده و تراز می کنند. همچنین ذکر این نکته ضروری است که برای تهیه آسفالت سرد سنگدانه های مورد نظر را برای مختلط کردن با قیر مرطوب می کنند و برای خشک کردن آسفالت به طور کلی در همان دمای محیط اقدام می کنند و البته ممکن است حرارت بسیار خفیفی نیز به آن بدهند.

دلایل محبوبیت آسفالت سرد

همان طور که حتما می دانید این روزها حتی با وجود نوسانات موجود در اقتصاد و قیمت آسفالت سرد اما کاربرد آسفالت بسیار افزایش پیدا کرده است که این افزایش محبوبیت دارای دلایل متعددی است که در ادامه اقدام به معرفی این دلایل می کنیم.

▪︎ آسفالت دارای چسبندگی بسیار زیاد و همچنین پوشش دهی عالی است.

▪︎ آسفالت علاوه بر طول عمر بالا اما به راحتی قابل بازیافت است.

▪︎ این نوع آسفالت همچنین در برابر حرارت و یا حتی رطوبت مقاومت بالایی دارد. البته منظور از حرارت آن نوعی است که از آب شدن قیر درون آن جلوگیری می کند‌.

▪︎ به طور عمده آسفالت می تواند مقداری آب را از خود عبور دهد که برای جلوگیری از این امر مواد پلیمری خاصی در آن به کار می برند تا مقاومت آن را در برابر آب و رطوبت افزایش دهند.

▪︎ از دیگر دلایل محبوبیت آسفالت می توان به این امر اشاره کرد که توانایی تحمل فشارهای بسیار سنگین را نیز دارد و این امر موجب شده است تا از آن در بسیاری مکان ها استفاده کنند.

در نهایت لازم است این نکته را ذکر کنیم که از آسفالت علاوه بر کاربردهایی که نام بردیم در مکان های دیگری مانند پیست دو میدانی، پیست دوچرخه سواری، پیست ماشین های کارتینگ و مواردی از این قبیل نیز استفاده می شود.

برای اینکه بتوانید استعلام قیمت آسفالت سرد را مشاهده کنید می توانید به راحتی با جست و جو بهترین توزیع کنندگان در این زمینه را پیدا کنید و از قیمت آسفالت مطلع شوید.

در واقع فروش آسفالت سرد با دقت به اینکه در دمای محیط تهیه می شود بسیار بالا است و همین امر نیز موجب افزایش کاربرد آن نیز شده است. لازم است بدانید که به طور کلی قیمت آسفالت سرد به صورت کیسه ای خواهد بود و به عبارتی بهتر برای استعلام قیمت آسفالت سرد باید این نکته را در نظر بگیرید ‌که نرخ آن با دقت به دسته بندی آن تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!