کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

قیمت آسفالت و اجرا در بومهن

قیمت آسفالت و اجرا در بومهن

قیمت آسفالت و اجرا در بومهن/احتمالا می دانید که آسفالت ماده ای است که از ترکیب شن، ماسه و قیر ساخته شده است. به طور کلی آسفالت با دقت به کاربردی که دارد در انواع مختلفی ساخته می شود. آسفالت گرم، سرد و حفاظتی از جمله انواع آسفالت به حساب می آید. اجراسازی آسفالت بهتر است که توسط کارشناسان انجام شود چرا که نیازمند تجهیزات و نکات مهمی در هنگام اجراسازی آن است. اکنون شاید برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آید که قیمت آسفالت و اجرا در بومهن چقدر و چگونه انجام می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال شما پاسخ داده شود.

 

نکات مهم در انتخاب نوع آسفالت

قیمت آسفالت و اجرا در بومهن ، پیش از آنکه وارد بحث قیمت آسفالت شویم در ابتدا بهتر است شما را با نکاتی در انتخاب نوع آسفالت آشنا کنیم. نوع آسفالت و روکش آن را می توانید به راحتی و با دقت به حجم ترافیک شهری و همچنین نوع خاک انتخاب کنید البته گاهی ممکن است این امر بسیار دشوار باشد و بنابراین بهتر است انتخاب خود را بر اساس تحقیقات انجام شده و فاکتورهای مهمی همانند چرخه هزینه زندگی انتخاب کنید.

به طور کلی روکش کردن خیابان ها نسبت به مسیرهای درب منزل و پارکینگ بسیار دشوار و سخت است. البته آسفالت کردن خیابان عمدتا نسبت به این نوع بسیار تفاوت دارد چرا که آسفالت مناسب باید مقاومت لازم را در برابر ترافیک ها و همچنین گذشت اتومبیل ها و شرایط آب و هوایی بد را داشته باشد.

همچنین در صورتی که اجرای آسفالت در خیابان ها به درستی انجام شده باشد و به خوبی از آن ها حفاظت کرد، دارای جذابیت ویژه ای خواهند شد. به عبارتی بهتر باید به گونه ای از آسفالت خیابان ها حفاظت کنید که در زمستان ها آسیبی نبینند و در تابستان ها نیز آلودگی بر آن اثر منفی نگذارد. در صورتی که یک آسفالت بتواند این ویژگی ها را داشته باشد علاوه بر مقرون به صرفه بودن، دوام و ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت.

عوامل موثر بر قیمت آسفالت جاده

در ادامه به بررسی عواملی که بر قیمت آسفالت اثر می گذارند، می پردازیم :

▪︎ دقت کنید که به طور کلی برای محاسبه ی قیمت آسفالت جاده، میزان حجم آسفالت مورد نیاز و یا به عبارتی بهتر میزان آسفالت مصرفی در هر متر مربع را در نظر می گیرند. بنابراین طبیعی است که در این گونه مواقع ضخامت اجرای آسفالت نیز اثر خود را خواهد داشت. به طور استاندارد، میزان ضخامت آسفالت بر روی سطوحی که خاکی هستند باید حداقل ۵ سانتی متر باشد این در حالی است که برای سطوحی که آسفالتی و یا بتونی شده اند باید حدود ۳ سانتی متر باشد و طبق همین امر نیز قیمت آسفالت بر حسب متر مکعب آسفالت مصرفی محاسبه خواهد شد.

▪︎ علاوه بر موردی که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم و به عبارتی دقیق تر علاوه بر متراژ و یا حجم جاده و حجم آسفالت مصرفی، نوع آسفالت و کیفیت مواد اولیه به کار رفته برای تولید آن نیز از دیگر عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار بر قیمت آسفالت خواهد بود.

▪︎ از دیگر عواملی که بر قیمت آسفالت تاثیر می گذارد می توان به میزان فاصله مکانی که پروژه آسفالت قرار است انجام شود با کارخانه تولید آسفالت، اشاره کرد که طبیعی است میزان این فاصله بر روی هزینه حمل و نقل آسفالت و در نتیجه قیمت آن نیز موثر خواهد بود.

▪︎ علاوه بر نکات و عوامل موثر بر قیمت آسفالت که در قسمت های قبلی به آن اشاره کردیم و همان طور که می دانید امروزه شرایط اقتصادی بسیار سختی را تجربه می کنیم که به صورت لحظه ای قیمت ارز در حال تغییر است و نوسانات بسیار زیادی در قیمت آسفالت نیز وجود دارد و به همین دلیل نیز بسیاری از شرکت های تولید کننده قادر نیستند قیمت دقیق و ثابتی را برای آسفالت تعیین و اعلام کنند. به همین دلیل توصیه می شود افرادی که در بومهن موجود هستند به نمایندگی های موجود مراجعه و از قیمت دقیق آسفالت مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!