کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

قیمت آسفالت گرم در بوم هن

قیمت آسفالت گرم در بوم هن

قیمت آسفالت گرم ، در بوم هن

قیمت آسفالت ، آسفالت در اصل ترکیبی است که از‌مخلوط شدن شن، ماسه و قیر تشکیل می شود که برای کاربردهای مختلفی همانند ساخته شدن جاده ها، کوچه ها، خیابان ها، محوطه های پارکینگی، راه آهن ها، بنادر مختلف، باند های فرودگاه، پیاده روها و حتی پشت بام ها و یا مناطقی که مربوط به بازی و ورزش هستند نیز استفاده می شود.

برای اینکه بتوان سنگدانه ها را بچسبانند لازم است از یک مخلوط قیری که به عنوان چسب عمل می کند، استفاده شود. البته لازم است بدانید که امروزه انواع دیگر چسباننده های زیستی به منظور کاهش دادن اثرات زیست محیطی نیز در حال ساخت است.

در صورتی که هر گونه سوالی در مورد قیمت آسفالت گرم در بوم هن و یا استعلام قیمت آسفالت در این نواحی داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید تا با نکات مهم تعیین کننده قیمت آسفالت آشنا شوید.

چگونگی تولید شدن آسفالت

به طور کلی آسفالت را در کارخانه های مربوط به تولید کننده آسفالت می سازند. در واقع تولید شدن آسفالت می تواند در یک کارخانه ای که ثابت باشد و یا در کارخانه ی دیگر اختلاط متنوع انجام شود. همچنین به طور عمده می توان گفت امکان تولید شدن آسفالت تا حدود ۸۰۰ تن در هر ساعت وجود دارد. همچنین میانگین دما برای تولید کردن آسفالت گرم حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد خواهد بود.

برای تولید شدن آسفالت علاوه بر موادی که برای شما معرفی کردیم از مصالح سنگی، قیر، فیلر و محصولات پلیمری نیز استفاده می شود. مصالح سنگی پس از اینکه خشک شدند تا دمای حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم می شوند و پس از آن در برج مخلوط و همزمان با ترکیب فیلر و قیر با آن، پخت می شود و در نتیجه آسفالت تولید می شود.

تقریبا حدود ۵۰ کیلوگرم برای پخت شدن یک تن آسفالت مورد نیاز است که هر متر مکعب آسفالت نیز دارای وزن حدود ۲.۳ تن وزن است.

قیمت آسفالت گرم چگونه محاسبه می شود؟

در ابتدا لازم است بدانید که آسفالت گرم چیست تا پس از آن بتوانید عوامل موثر بر میزان قیمت آن را به درستی درک کنید‌. در واقع آسفالت گرم به یک نوع آسفالتی گفته می شود که مصالح سنگی و قیر با یک حالت گرم با یکدیگر ترکیب می شوند و به همان حالت گرم نیز و به عبارتی به شکل دستی و یا مکانیزه پراکنده می شود.

در آسفالت گرم به طور کلی می توان گفت حدود ۹۰ درصد آن را مصالح سنگی تشکیل می دهد و مابقی آن از قیر ساخته می شود. همچنین لازم است بدانید که این نوع به بتن آسفالتی نیز شناخته شده است و از بهترین و مقاومت ترین نوع آسفالت به حساب می آید. اما در مورد قیمت آسفالت گرم لازم است بدانید که خود دارای چندین نوع است که با توجه به درصد مواد به کار رفته در آن متفاوت می باشند و همین امر نیز بر قیمت آن ها اثر گذار است.

جالب است بدانید کیفیت به طور مستقیم بر قیمت آسفالت تاثیر می گذارد و به طور طبیعی آسفالتی که دارای کیفیت بالاتری است قیمت بیشتری نیز دارد. توصیه می شود که در صورت نداشتن بودجه لازم برای خرید آسفالت با کیفیت بهتر است تا زمان داشتن توانایی برای خرید با کیفیت صبر کنید چرا که آسفالت بی کیفیت ممکن است شما را مجبور کند تا هزینه بیشتری پرداخت کنید. شما همچنین می توانید با متخصص این امور مشورت کنید تا بتوانید بدون از دست دادن کیفیت آسفالت با کیفیتی را خریداری کنید‌.

در صورتی که در مسیر مکان مورد نظر برای آسفالت شدن، موانعی همانند سنگفرش و یا مواردی از این قبیل وجود داشته باشد لازم است هزینه ی بیشتری پرداخت کنید تا بتوانید این موانع را از سر راه بردارید. البته شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید اما در صورتی که موانع بزرگ و پیچیده باشند حتما باید از متخصصان این امور کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!