کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

قیمت اجرای آسفالت و محوطه سازی در رودهن

قیمت اجرای آسفالت و محوطه سازی در رودهن

قیمت اجرای آسفالت ، محوطه سازی در رودهن

قیمت اجرای آسفالت ، یکی از رایج ترین متریال هایی که برای گسترش راه ها و جاده ها و یا اتوبان ها استفاده می شود، آسفالت است که برای محوطه سازی در رودهن نیز بسیار کاربردی است. یکی از مهم ترین و موثر ترین عواملی که بر روی قیمت آسفالت و اجرای آن تاثیر می گذارد، می توان به متراژ فضا اشاره کرد.

قیمت اجرای آسفالت و محوطه سازی

اما به طور کلی می توان گفت محوطه سازی آسفالت نسبت به مصالحی دیگر همانند سنگ ها و یا کاشی ها، بسیار ارزان تر حساب می شود. قیمت آسفالت همچنین برای محوطه سازی مکان هایی مانند ویلاهای بزرگ، مدرسه، مهد کودک ها، دانشگاه ها و بیمارستان ها بسیار مقرون به صرفه است.

محوطه سازی در رودهن به طور معمول توسط شرکت های پیمانکاری آسفالت و راه سازی قابل انجام است و همان طور که به آن نیز اشاره کردیم متراژ از عوامل مهم موثر بر قیمت اجرای آسفالت و محوطه سازی در رودهن به حساب می آید.

برای محاسبه قیمت آسفالت و اجرای آن واحدهای متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال بعضی از کارخانه ها بر اساس قیمت تراشه آسفالت و در برخی دیگر بر حسب قیمت هر تن آسفالت، میزان هزینه اجرا را محاسبه می کنند. در دیگر عایق کاری ها همانند قیرگونی، معمولا قیمت بر حسب هر متر آسفالت در نظر گرفته می شود.

تاثیر متراژ بر قیمت اجرای و محوطه سازی آسفالت

قیمت اجرای آسفالت ، یکی از عوامل مهمی که بر قیمت آسفالت و به طور کلی اجرای آن اثر می گذارد، مساحت محل مورد نظر است. همان طور که در قسمت قبلی به آن اشاره کردیم به دست آوردن میزان قیمت اجرای آسفالت بر حسب معیارهای مختلفی صورت می گیرد که شامل :

  • قیمت تراشه های آسفالت
    • قیمت هر تن آسفالت
    • قیمت هر متر آسفالت

زمانی که در حال محاسبه میزان هزینه اجرای آسفالت هستیم باید این نکته را نیز مورد نظر بگیریم که برخی مکان ها میزان فضای لازم برای استفاده از ماشین های سنگین را نخواهند داشت. در این گونه مواقع لازم است که از نیروی انسانی بیشتری کمک گرفت که همین امر نیز بر میزان هزینه اجرای آسفالت و به طور کلی قیمت آسفالت تاثیر گذار خواهد بود و بنابراین در هنگام استعلام قیمت آسفالت باید به این امر نیز توجه کنید. همچنین لازم است که اگر از تراشه آسفالت استفاده می شود، قیمت آن را نیز به طور دقیقی بدانید.

زیرسازی لازم

قیمت اجرای آسفالت ، از عوامل مهم و موثر بر میزان قیمت اجرای آسفالت، مراحل زیرسازی مختلف است. البته این مورد عمدتا بر روی مکان هایی که برای اولین بار آسفالت می شوند، تاثیر می گذارد. از جمله اقداماتی که برای زیرسازی انجام می شوند و بر قیمت آسفالت و اجرای آن اثر دارند می توان موارد زیر را نام برد :

  • شیب سازی
    • هموار کردن سطح
    • پاکسازی کردن سطح از ریشه ‌های درختان، بوته ‌ها و سنگ ‌ها

به طور طبیعی به هر میزان که فضای مورد نظر شما ناهمواری بیشتری داشته باشد تیم اجرای آسفالت نیز برای آماده سازی سطح نیاز به وقت و زمان بیشتری خواهد داشت و در نتیجه آن میزان قیمت محوطه سازی آسفالت نیز افزایش می یابد.

ترمیم آسفالت

احتمالا می دانید که آسفالت و هر گونه مصالح دیگری بر پایه نفتی می توانند در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف، رفتار و واکنش متفاوتی از خود نشان دهند و بنابراین بعد از یک مدت معین نیاز به ترمیم خواهند داشت. بنابراین قیمت اجرای آسفالت در شرایط مختلف به میزان تعمیرات مورد نیاز وابسته خواهد بود.

به طور کلی از رایج ترین خدماتی که برای نگهداری از آسفالت انجام می شود می توان به روکشی و یا ترمیم‌ کردن عوارض و مشکلات به وجود آمده و البته به جامانده از حفاری، اصلاحات و یا نصب کردن تاسیسات شهری اشاره کرد.

در این گونه مواقع نیز تعرفه های مشخص و از قبل تعیین شده ای برای قیمت آسفالت و به عبارتی هزینه اجرای آن وجود دارد که معمولا بر حسب هر متر آسفالت حساب می شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که شرایط آب و هوایی مختلف و سخت و البته دشوار بودن کار اجرای آسفالت نیز بر روی میزان هزینه اجرای آن اثر گذار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!