کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

قیمت برش آسفالت در تهران

قیمت برش آسفالت در تهران

قیمت برش آسفالت ، طبیعتا برای اینکه بتوانید آسفالت را مورد استفاده قرار دهید در ابتدا لازم است که به درستی آن را برش دهید. از جمله تجهیزات بسیار مهمی که می توانید برای این امر مورد استفاده قرار دهید می توان به دستگاه کاتر آسفالت اشاره کرد. در واقع این دستگاه که به نام ماشین بر آسفالت و یا دستگاه برش بتن نیز معروف است در عملیات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آن ها می توان به کارهای روسازی و ساختمانی برای برش، تعمیر کردن، لکه گیری و بازسازی آسفالت خيابان و پشت بام و البته برش دادن بتون نیز استفاده کرد. در صورتی که در مورد قیمت آسفالت و همچنین قیمت برش آسفالت سوالاتی دارید این متن را تا انتها مطالعه نمایید.

قیمت برش آسفالت

مراحل برش آسفالت با کمک دستگاه کاتر

قیمت برش آسفالت ، در ابتدا و پیش از اینکه نکاتی در مورد قیمت آسفالت گرم  و همچنین قیمت برش آسفالت برای شما توضیح دهیم، لازم است با مراحلی که برای برش آسفالت باید طی کرد آشنا شوید.

برش آسفالت با کمک دستگاه کاتر

۱. در مرحله اول برش آسفالت لازم است دو علامت را با کمک یک مداد رنگی روشن برای راحت شدن دید شما بر روی آسفالت نشانه گذاری کنید این امر به عبارتی همان نشانگر خط برش خواهد بود. بهتر است یک خط را نیز بین این دو علامت با کمک یک جعبه گچ بکشید.

۲. در این مرحله باید یک تیغه دندانه دار بر روی کاتر مورد نظر نصب کنید تا بتوانید به کمک آن مواد آسفالتی را برش دهید. دقت کنید که پیش از اقدام به هیچ کاری در ابتدا حتما باید کاتر و سیم های کابل آن و تمامی دیگر قسمت های آن را نیز چک کنید تا از فعالیت درست این ابزار اطمینان داشته باشید.

۳. قیمت برش آسفالت به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد که اولین آن ها این است که ابزار مورد نیاز برای این عمل را تهیه کنید. کاتر این ابزار است که می توان برش آسفالت را برای شما بسیار سهل کند. در این مرحله باید لبه جلویی دستگاه را روی زمین بگذارید و تیغه را بر حسب خط برش که رسم کرده اید، تنظیم کنید‌.

۴. لازم است کم کم تیغه را به مکان مورد نظر آسفالت نزدیک کنید. در هنگام ایجاد برش لازم است تیغه را عقب جلو کنید. این امر موجب جلوگیری از آسیب دیدن تیغه می شود.

۵. دقت کنید که علاوه بر قیمت آسفالت و یا حتی قیمت برش آسفالت انجام زیرسازی ها و آمادگی های لازم پیش از نصب و یا حتی برش آسفالت اهمیت زیادی دارد. به عبارتی بهتر در صورتی که در هنگام برش با هر گونه آلودگی و یا سنگ برخورد کردید حتما باید کاتر برش آسفالت را از حرکت متوقف کنید و باید سعی کنید کل ضخامت آسفالت را با کمک جدا کردن مهره نوسان برش دهید.

۶. در این مرحله باید قدرت ماژول دیسکی را تنظیم کرده تا بتوانید به تیغه کمک کنید در داخل محفظه برش و رسیدن به انتهای آن، توقف کند.

نکته نهایی لازم به ذکر این است که به طور مداوم باید میزان گرم شدن تیغه کاتر را بررسی کنید چرا که در صورت گرم شدن بیش از حد آسیب خواهد دید.

نگهداری از دستگاه آسفالت بر کاتر

▪︎ توجه کنید این دستگاه باید همیشه آب داشته باشد و به هیچ عنوان مخزن آن نباید خالی باشد.

▪︎ از هول دادن یا فشار دادن بیش از حد دستگاه جلوگیری نمایید.

▪︎ دقت کنید برش آسفالت با برش بتن تفاوت دارد و بنابراین لازم است برای هر کدام از تیغه متناسب استفاده کنید.

▪︎ کاتر را باید هر ۶ ماه به طور کامل سرویس کنید‌

▪︎ فیلتر هوا را هر هفته بررسی کنید.

در نهایت در مورد قیمت آسفالت باید گفت که میزان هزینه به مقدار آسفالت و البته ضخامت مورد نیاز آن، همچنین به نوع آسفالتی که قصد دارید خریداری کنید بستگی دارد. در مورد قیمت برش آسفالت نیز باید بدانید عوامل نام برده شده بر روی این امر نیز تاثیر گذار است و به عبارتی بهتر سلامتی و کامل بودن ابزارهای کاتر، عمق یا همان ضخامت آسفالت و البته مقدار آن نیز از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت برش آسفالت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!