کلمه کلیدی خود را وارد کنید

post

نمونه آنالیز قیمت آسفالت

نمونه آنالیز قیمت آسفالت

نمونه آنالیز قیمت آسفالت

 

آسفالت از ترکیب شدن شن و ماسه و قیر ساخته و تولید می‌شود که به خاطر دانه بندی‌های گوناگون قیمت آسفالت هم متفاوت است.

از آسفالت برای ساختن جاده ها، کوچه هاو پشت بام، خیابان‌ها و همچنین برای محوطه پارکینگ ها، خط راه آهن، باند فرودگاه، بندرها، خطوط دوچرخه، پیاده روها و همینطور محوطه‌های بازی و ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

برای چسباندن سنگدانه‌ها به مخلوط منسجم، به عنوان چسب از قیر استفاده می‌شود، هرچند که امروزه مجموعه‌ای از چسباننده‌های زیستی هم به منظور کاهش اثرات زیست محیطی جاده‌ها استفاده می‌شود.

 

برای استعلام قیمت آسفالت بشکل بتنی و متر مربعی برای کوچه‌ها و و خیابان و پارکینگ‌ها و محوطه ها، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

امروزه آسفالت رایج‌‌ترین محصول در توسعه و ساخت راه‌ها و جاده‌ها و اتوبان‌ها است و برای محوطه سازی هم کاربرد فراوانی دارد. از عوامل موثری که برهزینه اجرا و بکارگیری آسفالت می‌تواند مهم باشد در مرحله اول به متراژ منطقه اشاره کنیم. استعلام قیمت آسفالت وهزینه آن در محوطه سازی آسفالت خیلی ارزان تر ازدیگرمصالح مثل سنگ و کاشی تمام می‌شود. به ویژه در محیط هایی مثل محوطه ویلاهای با متراژ زیاد، مدارس، مهد کودک‌ها و همینطور بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها است. و قیمت آسفالت در محوطه سازی بسیارمقرون به صرفه می‌باشد.

 

محوطه سازی و آسفالت کاری به طور معمول توسط شرکت‌های راه سازی پیمانکاری انجام می‌شود و همانگونه که گفتیم، متراژمحیط مهم‌ترین عامل موثر بر قیمت آسفالت در محوطه سازی آسفالت می‌باشد. در ادامه توضیحاتی پیرامون عوامل موثر براستعلام قیمت آسفالت و اجرای آن ارائه شده‌است.

 

واحدهای گوناگونی جهت برآورد حجمی هزینه اجرای آسفالت قراردارند. مثلا در بعضی از کارها میزان قیمت تراشه آسفالت و در بعضی دیگر قیمت آسفالت در هر تن در محاسبات حساب می‌شود. در کارهای دیگری مثل قیرگونی و عایق کاری هم استعلام قیمت آسفالت برهر متر آن محاسبه می‌شود.

 

تاثیرات متراژ فضا بر قیمت آسفالت در محوطه سازی

 

مهم‌ترین عامل موثر بر هزینه اجرا کردن و قیمت آسفالت، مساحت فضای مدنظرمی‌باشد. برآورد کردن هزینه اجرا آسفالت طبق معیارهای گوناگونی انجام می‌شود، مانند:

تاثیرات متراژ فضا بر قیمت آسفالت در محوطه سازی

قیمت آسفالت برای هر تن، قیمت تراشه آسفالت، قیمت آسفالت درهر متر

 

نمونه آنالیز قیمت آسفالت ،درزمان برآورد و استعلام قیمت آسفالت و اجرای آن می‌بایست به این موردتوجه کنیم بعضی فضاها و محیط ها ظرفیت لازم برای به کاربردن ماشین‌های سنگین را دارا نیستند. در این بین لازم می‌باشد که دستمزد بالای نیروهای انسانی را هم در تخمین زدن قیمت آسفالت در اجرا هم در نظرگرفته شود. اگر از تراشه آسفالت استفاده شود هم، لازم است که استعلام قیمت آسفالت را به صورت دقیق بدانیم.

 

موضوع مهم دیگر در برآورد قیمت آسفالت و استعلام قیمت آسفالت در محوطه سازی و اجرای آن در سطح کارمی‌باشد. محیط‌های مسطح و یک دست نسبت به محیط هایی که شیب‌دارهستند و یا دارای پستی و بلندی‌ها و موانع هستند، زمان کمتری می‌گیرند و به همین دلیل قیمت آسفالت در اجرا به مراتب کمتر خواهد بود. در کارهای وسیع و دارای مساحت بیشتر، برآورد قیمت آسفالت در محوطه سازی بر طبق قیمت هر تن آسفالت صورت می‌پذیرد.

 

 

 

راه سازی و محوطه سازی دارای ۲مرحله زیرسازی و روسازی می‌باشد. مرحله زیرسازی موردهایی مثل خاکریزی و خاکبرداری را شامل می‌شود. مرحله روسازی هم شامل اجرای لایه زیر اساس و اساس و سپس  قیرپاشی و آسفالت کاری می‌باشد.

 

مرحله زیر سازی

 

عملیات زیر سازی برای پیشگیری از نشست کردن و یا ترک خوردن آسفالت انجام می‌شود. عملیات حفاری، خاکبرداری، خاکریزی، حمل نخاله به بیرون، آب پاشی و همینطور کوبیدن هم از مراحل زیر سازی می‌باشند.

 

هزینه خاکبرداری

 

اجرا کردن آسفالت بر سطح خاک‌های نرم و نباتی درست نیست، به دلیل اینکه این خاک با جذب کردن آب حالت خمیری می‌گیرد و موجب نشست و ترک خوردن آسفالت می‌شود. در صورت وجود خاک نباتی باید خاکبرداری انجام‌شود و سابگرید و راکفیل یا خاک مخلوط را جایگزین آن کرد. عمق خاکبرداری متناسب با کد ارتفاعی و نوع کاربردی که سطح دارد،   از ۱۰سانتی مترتا چندمترمتغیر است.

 

استعلام هزینه آسفالت درخاکبرداری و حمل آنها به بیرون از محوطه کارگاه  بر اساس هر متر مکعب می‌باشد. و همینطور هزینه اجرای راکفیل و ساب گرید ۱۰۰ براساس هر مترمربع می‌باشد. ضخامت هر یک از لایه‌های زیرسازی به صورت میانگین ۱۵سانتیمتر است.

 

 

 

در این مقاله سعی کردیم به موضوع آنالیز و استعلام قیمت آسفالت به قیمت روز و هزینه‌های محوطه سازی، راهسازی و آسفالت کاری جاده، خیابان، پیاده رو، پشت بام، کوچه، پارکینگ، محوطه کارخانه، باغ، کوچه باغ، مدارس و سایر سطوح بپردازیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!